صفحه اول
 

معرفی سایت:

وب سایت نوفیلتر با هدف مبارزه با سانسور و کمک به اشاعه آزادی بیان در ایران بوجود آمده است. این یک سایت آموزشی است و در آن سعی شده به کاربران ایرانی در دسترسی آزادانه به اطلاعات کمک شود. سایت نوفیلتر متعلق به هیچ گروه سیاسی یا کشور خارجی نمی‌باشد و صرفا بر اساس اهداف و انگیزه‌های موسسین آن پایه گذاری شده است. این سایت به سه بخش کلی تقسیم میشود:

 

1. بخش آموزشی:

این بخش شامل مقالاتی است که به صورت تخصصی فیلترینگ اینترنت را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند. این مقالات هیچ کدام ترجمه خالص یک متن خارجی نیستند بلکه بر اساس متون معتبر توسط افراد مجرب تالیف شده‌اند. سعی شده سطح مقالات در حد کاربران مبتدی و متوسط باشد، به همین جهت از بکار بردن اصطلاحات فنی حدالامکان اجتناب شده است. با این حال مقالاتی برای کاربران پیشرفته نیز وجود دارد. در حال حاضر حدود ٢٠ مقاله در قسمت آموزشی موجود است ولی ما به طور مداوم بر این تعداد اضافه میکنیم. برای خواندن مقالات از اینجا شروع کنید.

 

2. جزوه الکترونیک:

یک نسخه از مهمترین مقالات سایت در قالب فایل PDF و تحت عنوان راهنمای جامع مقابله با فیلترینگ گردآوری شده است. این جزوه کاملترین مرجعی است که تا کنون در زمینه فیلترینگ به زبان فارسی منتشر شده است. هدف از تهیه آن سهولت در انتشار و نوعی پاسخ زودرس به مسدود شدن این سایت توسط جمهوری اسلامی بوده است. تمام دوستانی که مایلند میتوانند آن را روی وب سایتهای خود قرار دهند و یا به وسیله سی‌دی یا هر روش دیگری آن را تکثیر کنند. به این ترتیب، هنگامی که جمهوری اسلامی سایت اصلی (نوفیلتر) را مسدود کند، این آموزشها همچنان در دسترس علاقمندان قرار خواهد داشت. همچنین شما میتوانید با قرار دادن لوگوی سایت نوفیلتر در وبلاگ یا وب سایتتان، از ما حمایت کنید. برای دریافت جزوه اینجا کلیک کنید.

 

3. بخش انجمن:

انجمن نوفیلتر یک انجمن تخصصی در زمینه فیلترینگ است. خوانندگان میتوانند سوالات و نظرات خود را در مورد مقالات سایت نوفیلتر در این انجمن مطرح نمایند و پاسخ مناسب را از نویسندگان و سایر اعضای انجمن دریافت کنند.

همچنین انجمن، محیط مناسبی است برای تبادل دانسته‌ها و تجربیات کاربران. علاقمندان میتوانند در این بخش اخبار، اطلاعات و تجربیات خود را در زمینه فیلترینگ به دیگر هموطنان انتقال دهند. برای ورود به انجمن اینجا کلیک کنید.

 

 

آرشیو صفحه اول:

  1. راه‌اندازی سایت نوفیلتر

  2. تحلیل روزنامه گاردین از محدودیت اینترنت پر سرعت در ایران

  3. ایران در لیست بزرگترین دشمنان اینترنت

 

 
     
مقالات آموزشی
از اینجا بخوانید
آشنایی با فیلترینگ
 
سایر قسمتها
 
ارتباط با ما
 

 
Web  No-filter.com