آرشیو
 

راه اندازی سایت

پس از یک ماه دوره آزمایشی، در تاریخ نونزدهم مرداد ١٣٨٥ (دهم آگوست 2006) سایت نوفیلتر رسماً راه‌اندازی شد و آدرس آن در اختیار معروفترین موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو و MSN قرار گرفت.

این سایت همانطور که از نامش پیداست به صورت تخصصی و علمی به مسئله فیلترینگ پرداخته و سعی میکند کاربران ایرانی را در استفاده آزادانه و صحیح از اینترنت یاری نماید. این سایت با هدف مبارزه با سانسور و یکجانبه‌گرایی و نیز به منظور کمک به اشاعه فرهنگ آزادی بیان و دمکراسی در ایران بوجود آمده است و در این راه آمادگی دارد با تمام کسانی که با اهداف و اعتقادات آن موافقند همکاری کند. سایت نوفیلتر در ابتدای مسیر خود قرار دارد و بزودی تغییرات زیادی خواهد کرد و مقالات بیشتری به آن افزوده خواهد شد.

مطمئناً بزودی جمهوری اسلامی جلوی دسترسی به سایت نوفیلتر را از داخل کشور خواهد گرفت. بدین منظور تدابیری اندیشیده شده است از جمله تهیه جزوه الکترونیک، که در واقع نسخه PDF مهمترین مقالات سایت میباشد، و نیز در نظر گرفتن ٨ میرور (Mirror). چنانچه جلوی دسترسی به سایت نوفیلتر زودتر از شش ماه از تاریخ راه اندازی آن گرفته شود، این میرورها یک به یک به موتورهای جستجو معرفی خواهند شد. بعد از شش ماه، مطمئناً جزوه الکترونیک به صورت وسیع در اینترنت پخش شده و دیگر کاری از فیلترینگ جمهوری اسلامی ساخته نخواهد بود. لذا پس از این تاریخ کلیه میرورها بسته شده و سایت نوفیلتر برای همیشه در آدرس www.no-filter.com قرار خواهد گرفت.

 

جزوه الکترونیک

جزوه الکترونیک "راهنمای جامع مقابله با فیلترینگ" کاملترین مرجعی است که تاکنون به زبان فارسی در زمینه فیلترینگ و روشهای مقابله با آن نگاشته شده است. حتی در میان مراجع انگلیسی هم کمتر مرجعی را میتوان پیدا کرد که تا این حد کامل و یکجا به مسئله فیلترینگ پرداخته باشد.

این جزوه بر اساس مقالات وب سایت نوفیلتر شکل گرفته و هدف از آن سهولت در انتشار و نوعی پاسخ زودرس به فیلتر شدن سایت نوفیلتر بوده است. بر همین اساس، دوستانی که برایشان امکان دارد میتوانند این فایل را بر روی وب سایتها یا سایر فضاهای ذخیره سازی وبی که در اختیار دارند قرار دهند و با این کار نقش موثری را در مبارزه با سانسور و نیز گسترش دمکراسی در کشورمان ایران برعهده گیرند. اگر امکان آپلود فایل برایتان وجود ندارد میتوانید با لینک کردن به سایت نوفیلتر یا معرفی آن به دوستانتان ما را در این راه یاری کنید.

 

 
     
مقالات آموزشی
از اینجا بخوانید
آشنایی با فیلترینگ
 
سایر قسمتها
 
ارتباط با ما
 

 
Web  No-filter.com