شناسنامه
 

نام مقاله: معرفی و برنامه کاری سایت

سطح مطلب: عمومی

نویسنده: سایت نوفیلتر

عنوان لاتین: (About us (Introduction

 
 
     
مقالات آموزشی
از اینجا بخوانید
آشنایی با فیلترینگ
روشهای پیشرفته مقابله
 
سایر قسمتها
 
ارتباط با ما
 

 
Web  No-filter.com

معرفی
 

معرفی و برنامه کاری سایت

ایران یکی از بزرگترین سانسور کنندگان اینترنت در جهان به شمار میرود و نتایج یک تحقیق معتبر نشان میدهد که یک سوم سایتهای اینترنتی در ایران فیلتر شده‌اند. با این وجود، متأسفانه، هیچ مرجع جامع و کاملی که به صورت علمی به مسئله فیلترینگ پرداخته باشد به زبان فارسی وجود نداشت و سایتهایی که در این زمینه مطلبی ارائه کرده بودند عمدتاً توسط افراد آماتور و به سبک بسیار مبتدی نوشته شده بودند. تنها چیزی که در این سایتها می‌شد پیدا کرد آدرس پروکسی، معرفی چند نرم‌افزار و تعدادی راهنمایی عامیانه در مورد فیلترینگ بود. هر چند منابع تخصصی معتبری در این زمینه به زبان انگلیسی وجود دارد ولی اکثر کاربران ایرانی به علت ندانستن زبان خارجی و سطح پایین دانش IT قادر به استفاده از این منابع نیستند.

بر همین اساس بود که تصمیم به راه‌اندازی وب سایت نوفیلتر گرفته شد. در مقالات این سایت سعی شده خواننده قدم به قدم و به طور اصولی با فیلترینگ و روشهای مقابله با آن آشنا شود. در اینجا شما مانند بسیاری از سایتها، لیستی از پروکسی‌ها و فیلترشکن‌ها را نخواهید یافت، بلکه ما به شما خواهیم آموخت که پروکسی چیست و چگونه خودتان میتوانید یک پروکسی درست کنید. مقالات ما هیچ کدام ترجمه خالص یک متن خارجی نیستند بلکه بر اساس متون معتبر تألیف شده‌اند. این مقالات تماماً اختصاصی وب سایت نوفیلتر هستند و تا به حال در هیچ کجا منتشر نشده‌اند، هر چند مطمئن هستیم به زودی تعداد زیادی از سایتها آن را به نام خودشان کپی خواهند کرد. مهمترین تفاوتی که این کپی‌ها با اصل خواهند داشت این است که ما مکرراً مطالب خود را به روز خواهیم کرد و قسمتهای جدیدی را به آن خواهیم افزود؛ کاری که آنها از انجام آن ناتوان خواهند بود.

تلاش شده مطالب در عین حفظ اصالت علمی، به زبان ساده و برای کاربرانی نوشته شود که از دانش کامپیوتر سررشته زیادی ندارند. با این حال، برای فهم بعضی قسمتها لازم است خواننده مقداری اطلاعات قبلی داشته باشد. مقالات این سایت، یک سیر منطقی را طی میکنند و میکوشند خواننده را قدم به قدم در مسیر به پیش برند. به همین جهت اکیداً توصیه میشود مطالب را به همان ترتیبی که در قسمت اول این را بخوانید گفته شده مطالعه کنید.

یک نسخه از مهمترین مقالات سایت نوفیلتر در قالب یک جزوه الکترونیکی (فایل PDF) گردآوری شده است، با این هدف که به راحتی در بین افراد و سایر وب سایتها منتشر شود و به این ترتیب امکان فیلتر کردن آن برای حکومت ایران از بین برود. توجه داشته باشید که این جزوه حاوی تمام مقالات وب سایت نمیباشد و مقالات آن نسبت به مقالات سایت کمی قدیمی‌تر است، زیرا مطالب جدید ابتدا در وب سایت منتشر و سپس طبق فواصل زمانی معینی به جزوه الکترونیکی افزوده میشوند. کلیه دوستانی که مایل هستند میتوانند این جزوه را در سایتهای شخصی خود قرار دهند. خواهش ما از این عزیزان این است که رسم امانت‌داری را حفظ کنند و از تغییر در نام و محتوای فایل خودداری کنند.

وب سایت نوفیلتر علاوه بر قسمت آموزش، دارای انجمن تبادل نظر (Forum) نیز هست. انجمن سایت نوفیلتر به خوانندگان این امکان را میدهد تا در آنجا سؤالات و نظرات خود را در ارتباط با مقالات این سایت مطرح کنند و پاسخ مناسب را از مؤلفین یا سایر کاربران دریافت نمایند. همچنین انجمن سایت نوفیلتر، محیطی را فراهم می‌آورد تا کاربران بتوانند تجربیات و دانسته‌های خود را در زمینه فیلترینگ با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به بحث و تبادل نظر بنشینند.

مطمئناً به زودی دسترسی به سایت ما توسط فیلترینگ جمهوری اسلامی مسدود خواهد شد. با این وجود ما تصمیم به تغییر آدرس سایت نداریم و وب سایت ما برای همیشه در آدرس No-filter.com  باقی خواهد ماند. امیدواریم هنگامی که شما با کمک آموزشهای این سایت توانستید خود را از چنگال سانسور خلاص کنید، اول از همه به سراغ ما بیایید و در قسمت انجمن سایت، نظرات و احساسات خود را با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

تنها قسمتی از سایت که ممکن است تغییر آدرس دهد، پروکسی سایت است. چنانچه این قسمت توسط مخابرات شناسایی و مسدود شد، ما آدرس جدید را از طریق ایمیل به اطلاع اعضا خواهیم رساند. با وجودی که ما از یکی از معتبرترین شرکتها، خدمات میزبانی وب دریافت میکنیم و پهنای باند بسیار بالایی داریم ولی به علت احتمال فیلتر شدن نمیتوانیم آدرس پروکسی را در اختیار عموم قرار دهیم. چنانچه شما مایل به استفاده از پروکسی و سایر امکانات سایت نوفیلتر هستید میتوانید به عضویت سایت درآیید. برای اطلاعات بیشتر به قسمت دعوت به همکاری مراجعه فرمایید.

 

 

 

سوالات و نظرات خود را در انجمن مطرح کنید.